Agnes Sorel - La Dame de beauté

superadmin | 26 september 2017

Agnès Sorel, narozená v roce 1422, známá také jako Dame de Beauté, byla oblíbenou milenkou krále Karla VII., kterému porodila tři dcery. Je považována za první oficiálně uznanou královskou milenku. Sloužila jako model několika obrazů a uměleckých děl, včetně Panny Marie a dítěte obklopeného anděly od Jeana Fouqueta.

Číst dál

10 zajímavých toaletních stolků

superadmin | 7 august 2017

Dobře vybraný toaletní stolek může elegantně dotvořit ložnici a přitom zajistit, aby vše vaše příslušenství bylo na pořádku a připraveno k použití. Prvních 5 netradičních toaletních stolků sloužících přesně pro tento účel, si dnes představíme ...

Číst dál

Madame de Pompadoru - milenka krále

superadmin | 23 jún 2017

Jeanne-Antoinette Poisson, markýza de Pompadour známá hlavně jako Madame de Pompadour se narodila 21.prosince roku 1721. Její rodiče byli pařížský měšťané, který jí zajistily vzdělání v klášteře uršulinek. Kromě toho se učila se zpívat, hrát na hudební nástroje, tančit a taky se vzdělávala v oblasti literatury, o kterou se celý život zajímala.

Číst dál

8 toaletních stolků, pro které se vyplatí žít

superadmin | 22 máj 2017

Toaletní stolek není jen praktický úložný prostor pro množství make-upu, parfémů a jiných toaletních potřeb, toaletky dodávají půvab každé ložnici, a poskytují tak organizovaný a komfortní prostor pro zkrášlování.

Číst dál

Jana z Arku, panna a bojovnice

superadmin | 26 apríl 2017

Dcera rolníků, která pozvedla morálku celého národa a zachránila ho před téměř jistou porážkou. Žena, která tvrdila, že slyší hlasy svatých, které jí říkají, co má dělat. Bojovnice, která prolomila dlouholeté obležení Orleans. To vše byla Jana z Arku, jedna z nejznámějších Francouzských historických postav, jejíž krátký, ale bohatý život skončil upálením na hranici.

Číst dál

Kateřina Veliká - Němka na ruském trůně

superadmin | 4 apríl 2017

Stala se carevnou v cizí zemi, jejíž dokázala úspěšně vládnout třicet čtyři let. Věčně hledala lásku, bořila mýty a zaváděla novoty. Pomluvy sexuálního charakteru, historky, že byla sexuálně nenasytná a zvrácená neprávem překryly skutečný význam původně neznámé německé princezny.

Číst dál

Marie Antoinetta - krasavice pod gilotinou

superadmin | 15 marec 2017

Qu'ils Mangen de la brioche - když nemají chléb, ať jedí koláče. Jednu z nejslavnějších vět určitě zná každý. Vyřkla ji Marie Antoinetta v roce 1789, kdy francouzské obyvatelstvo trápil hlad. Necitlivá poznámka rozmarné královny se stala symbolem dekadence monarchie a odstartovala revoluci, při níž samotná Marie Antoinetta ztratila svou vznešenou hlavu pod čepelí gilotiny.

Číst dál

Marie Terezie - známá, neznámá

superadmin | 27 február 2017

Pokud se řekne jméno Marie Terezie, snad každého z nás napadnou hodiny dějepisu na školách, které jsme strávili učením se o této velké rakousko-uherské a taky české panovnici. Marie Terezie však byla nejen mocná císařovna, velká reformátorka, ale i milující matka a manželka a taky velká labužnice. Jaká vlastně byla a jak žila, se můžete dočíst v tomto krátkém blogu na její počest.

Číst dál